Доступність посилання

Квартира в багатоповерхівці у Краматорську, в яку прилетіла російська авіабомба, 22 липня 2025 року. Ймовірно, саме тут загинув 10-річний хлопчик
Квартира в багатоповерхівці у Краматорську, в яку прилетіла російська авіабомба, 22 липня 2025 року. Ймовірно, саме тут загинув 10-річний хлопчик

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Умєров на своєму останньому «Рамштайні» підбив підсумки роботи на чолі Міноборони

Міжнародна допомога Україні в 2025 році сягнула «рекордних» 43 мільярдів доларів, заявив колишній міністр оборони, секретар Ради безпеки і оборони Рустем Умєров на засіданні «Рамштайну» 21 липня.

За його словами, це «є найвищим показником з початку повномасштабного вторгнення».

«Разом з нашими партнерами ми створили дев’ять коаліцій функціональних можливостей, ми розпочали передачу F-16 та Mirage. Ми запустили коаліцію дронів, що дає нам технологічну перевагу на полі бою. І оскільки ця машина продовжує рухатися вперед, вплив вашої підтримки продовжує відчуватися там, де це найважливіше - на передовій, з тими, хто ризикує всім заради нашої свободи».

За словами Рустема Умєрова, Україна тепер «не просто одержувач – ми тепер повноцінний учасник спільного виробництва».

«За останні два роки ми інвестували понад 20 мільярдів у власну оборонну промисловість. Сьогодні майже 40% потреб на передовій покриваються всередині країни, а 95% дронів, що використовуються на фронті, виробляються в Україні», – відзначив колишній міністр оборони.

Чергова зустріч Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») відбувається 21 липня у форматі онлайн, передала раніше кореспондентка Радіо Свобода.

Участь у засіданні беруть 52 країни на рівні міністрів оборони або їх заступників. Головують Велика Британія й Німеччина, які скликали зустріч.

Україну представляють міністр оборони Денис Шмигаль, якого на новій посаді вітають учасники зустрічі, і його попередник Рустем Умєров, що обійняв посаду секретаря РНБО і представляв Україну на попередніх зустрічах у цьому форматі.

Почалася зустріч «Рамштайну»: Україну представляють Шмигаль і Умєров

Розпочалася чергова зустріч Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»). Вона відбувається 21 липня у форматі онлайн, передає кореспондент Радіо Свобода.

Участь у засіданні беруть 52 країни на рівні міністрів оборони або їх заступників. Головують Велика Британія й Німеччина, які скликали зустріч.

Україну представляють міністр оборони Денис Шмигаль, якого на новій посаді вітають учасники зустрічі, і його попередник Рустем Умєров, що обійняв посаду секретаря РНБО і представляв Україну на попередніх зустрічах у цьому форматі.

Сполучені Штати представляє посол США при НАТО Метью Вітакер. Піта Геґсета, участь якого анонсувала місія Великої Британії при Альянсі, немає.

Попереднє засідання «Рамштайну», скликане Британією і Німеччиною, відбулося 4 червня в у штаб-квартирі НАТО за участі міністра оборони України Рустема Умєрова. На ньому вперше не було очільника оборонного відомства США.

Після цього Геґсет заявив, що Сполучені Штати були представлені на «Рамштайні», хоча там і не було голови Пентагону.

Знову обстріл, знову «Лук'янівка»: ще більше руйнувань в центрі Києва, вчергове атакованому армією РФ (фоторепортаж)

Армія РФ в ніч проти 21 липня здійснила масовану комбіновану атаку України. Під ударом опинилося кілька українських міст: зокрема, для Івано-Франківська цей обстріл став найбільш масштабним за весь час великої війни, заявив мер міста Руслан Марцінків. Проте повідомлення Повітряних сил ЗСУ та моніторингових каналів свідчать, що головною ціллю повітряної атаки все ж був Київ.

Під основним ударом опинився Шевченківський район столиці, околиці станції метро «Лук'янівська». Вчергове постраждала будівля станції, під нею в цей час переховувалися люди. Внаслідок обстрілу також було пошкоджено багатоповерховий житловий будинок: квартира на першому поверсі зруйнована повністю.

Ці та інші наслідки нової повітряної атаки Росії на Київ дивіться у репортажі кореспондента Радіо Свобода Сергія Нужненка.


Росія збільшує потужності захоплених портів на Азові: для чого?

Російські окупанти розчищають фарватер Маріупольського порту, щоб приймати там судна більшої вантажопідйомності, повідомив 14 липня Центр вивчення окупації. Також у порту Маріуполя днями помітили корабель, який може перевозити боєкомплект.

Як Росія може задіяти захоплені українські гавані для перекидання військ та вивезення українського зерна – читайте в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

Зеленський: через російську атаку в Україні постраждали 15 людей, двоє загинули

У низці регіонів України тривають рятувальні та аварійні роботи після нічного російського обстрілу, заявив президент Володимир Зеленський вранці 21 липня.

Він вказав на те, що атака спричинила пошкодження в Києві та області, на Харківщині, Івано-Франківщині, також ударні дрони збивали на Сумщині, Хмельниччині, Кіровоградщині, Миколаївщині, Полтавщині та Херсонщині.

«Удари Росії – завжди проти людяності: у Києві горіли дитячий садочок, житлові будинки, інша цивільна інфраструктура. Є руйнування звичайних будинків у Харкові, Івано-Франківську та області. П’ятнадцять людей поранені, найменшому хлопчику – 12 років. Усім допомагають. Двоє людей під час атаки загинуло. Мої співчуття рідним та близьким», – заявив голова держави.

Читайте також: ДСНС: через російський обстріл Івано-Франківщини поранені 4 людей, в тому числі дитина

Зеленський навів дані Повітряних сил, за якими російська армія запустила понад 420 дронів та більше ніж 20 ракет, у тому числі балістичних. Вранці «Шахеди» також атакували Харківську область.

«Протягом обстрілу працювали мобільні вогневі групи, армійська авіація, РЕБ, воїни Повітряних сил, дрони-перехоплювачі. Багато збиттів, але, на жаль, не все. Тому маємо продовжувати масштабування перехоплювачів. Це те рішення, що дозволить захиститися від масованих атак», – зазначив він.

Президент подякував тим, хто працює в Україні і з Україною заради нарощування виробництва зброї, зміцнення ППО і продовження роботи над санкціями: «тільки справжній тиск на Росію здатен зупинити цю агресію».

Раніше міський голова Києва Віталій Кличко уточнив, що внаслідок російської атаки на столицю загинула одна людина, постраждали семеро, в тому числі 15-річна дівчина. П’ятьох людей госпіталізували.

Росія понад атакувала Україну у ніч проти 21 липня. Зважаючи на повідомлення Повітряних сил ЗСУ та моніторингових каналів, головною ціллю повітряного нападу був Київ. За попередніми даними місцевої влади, у столиці одна людина загинула, двоє постраждали. Також під ударами були Харків та Івано-Франківськ.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Командування: на фронті за добу відбулося 154 боєзіткнення, 46 – на Покровському напрямку

Протягом попередньої доби на фронті відбулося 154 бойових зіткнення, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 21 липня.

Зокрема, на Північно-Слобожанському та Курському напрямках відбулося 23 боєзіткнення, на Південно-Слобожанському армія Росії сім разів штурмувала українські позиції в районах Вовчанська, Красного Першого, Кутьківки, Строївки та Стариці.

Чотири російських атаки відбулися на Куп’янському напрямку.

«На Лиманському напрямку ворог атакував 20 разів, намагаючись просунутися вперед у районах населених пунктів Карпівка, Колодязі, Новий Мир, Рідкодуб, Шандриголове, Торське та в напрямку Серебрянки», – повідомляє штаб.

Бойові діє тривали на Сіверському, Краматорському та Торецькому напрямках.

«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 46 штурмових і наступальних дій агресора у районах населених пунктів Полтавка, Удачне, Новоекономічне, Лисівка, Звірове, Володимирівка, Новоторецьке, Дачне, Новопавлівка, Горіхове, Олексіївка та в напрямку Покровська, Мирнограду, Філії», – йдеться в зведенні.

Російські загарбники 17 разів атакували на Новопавлівському напрямку. Генштаб також звітує про один безуспішний штурм на Гуляйпільському напрямку і ще одне боєзіткнення на Придніпровському.

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

Проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії у травні повідомляв, що Росія на Донбасі активізувала наступ одразу на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол й опорний пункт української оборони.

Повітряні сили: Росія запустила по Україні 426 дронів і 24 ракети протягом ночі

Російська армія атакувала Україну протягом ночі на 21 липня, застосувавши 450 засобів повітряного нападу, повідомляє командування Повітряних сил вранці в понеділок.

Зокрема, за даними командування, війська РФ запустили:

  • 426 ударних дронів типу Shahed і імітаторів різних типів із напрямків Брянська, Орла, Міллєрова, Шаталова та Приморсько-Ахтарська
  • п’ять аеробалістичних ракета Х-47 М2 «Кинджал» (із повітряного простору Тамбовської області РФ)
  • чотири крилатих ракети «Калібр» (із акваторії Чорного моря)
  • одну крилату ракету «Іскандер-К» із району Міллєрова
  • 14 крилатих ракет Х-101 із повітряного простору Саратовської області

Атаку відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем і мобільні вогневі групи. За даними командування, на 9:30 ранку протиповітряна оборона збила або подавила 224 цілі, в тому числі 200 «Шахедів»:

«Переважну більшість ракет збито вогневими засобами протиповітряної оборони, решта – подавлена РЕБ/локаційно втрачені (інформація щодо влучань не надходила). Крім того, 203 дрони-імітатори не досягли цілей – локаційно втрачені (імовірно подавлені РЕБ)».

Командування зафіксувало влучання 23 ударних дрона в трьох локаціях, а також падіння збитих – у 12 місцях.

Росія понад атакувала Україну у ніч проти 21 липня. Зважаючи на повідомлення Повітряних сил ЗСУ та моніторингових каналів, головною ціллю повітряного нападу був Київ. За попередніми даними місцевої влади, у столиці одна людина загинула, двоє постраждали. Також під ударами були Харків та Івано-Франківськ.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

ДСНС: через російський обстріл Івано-Франківщини поранені 4 людей, в тому числі дитина

Російська атака вночі проти 21 липня спричинила пожежу господарчої будівлі в Городенській територіальній громаді Івано-Франківської області, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

«В Івано-Франківській територіальній громаді ліквідована пожежа 2-х поверхового приватного житлового будинку. Також в цій громаді пошкоджені житлові будинки. Попередньо, 4 людини травмовані, серед них – одна дитина», – йдеться в повідомленні.

На місці удару працювали рятувальники та сапери служби. Відомство також повідомляє про ліквідацію пожежі в Івано-Франківську – там горіли гаражі та автомобілі на відкритій стоянці на площі 220 квадратних метрів і виробничо-складські приміщення на площі 300 квадратних метрів.

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків раніше повідомляє про пошкодження інфраструктури в трьох селах громади.

«Дякуємо ППО. Всім, хто долучений до оборони міста Івано-Франківська. Це була наймасштабніша атака з часу повномасштабного вторгнення», – додав він.

Росія понад атакувала Україну у ніч проти 21 липня. Зважаючи на повідомлення Повітряних сил ЗСУ та моніторингових каналів, головною ціллю повітряного нападу був Київ. За попередніми даними місцевої влади, у столиці одна людина загинула, двоє постраждали. Також під ударами були Харків та Івано-Франківськ.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Джерело в СБУ розповіло про обшуки через факти «російського впливу» на НАБУ

Служба безпеки України спільно з Офісом генерального прокурора проводить спецоперацію з «нейтралізації російського впливу» на Національне антикорупційне бюро – про це Радіо Свобода стало відомо від власних джерел у СБУ.

За повідомленням джерела, зараз відбувається серія обшуків у різних регіонах України. Детективам інкримінують, поміж іншого, державну зраду, незаконну торгівлю з Росією та корупційні дії в інтересах олігархів.

Читайте також: В Одесі затримали жінку, яка готувала теракт біля адмінбудівлі ТЦК – Офіс генпрокурора

«За попередньою інформацією, зафіксовано факти неофіційного впливу російських спецслужб на детективів Бюро. Зокрема, один з детективів передавав ворогу секретні дані через оточення Януковича. Інший – зрадив державу та вів незаконний бізнес з рф, сьогодні його затримала СБУ», – заявив співрозмовник Радіо Свобода.

Він зазначив, що деталі стануть відомі згодом.

НАБУ наразі не коментувало обшуки публічно.

Генштаб ЗСУ оновив дані про втрати російської армії за добу

Російська армія втратила близько 1 170 людей особового складу протягом попередньої доби, заявляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 21 липня.

За даними командування, загальні втрати Росії за час повномасштабної війни сягнули близько 1 043 160 військових.

Крім того, штаб навів дані про втрати російської техніки:

  • 11 037 танків (+2 за добу)
  • 23 028 бойових броньованих машин (+7)
  • 30 637 артилерійських систем (+54)
  • 1 444 реактивних систем залпового вогню (+1)
  • 1 199 засобів протиповітряної оборони (+1)
  • 421 літак
  • 340 гелікоптерів
  • 47 181 безпілотник оперативно-тактичного рівня (+199)
  • 3 515 крилатих ракет
  • 28 кораблів і катерів
  • 1 підводний човен
  • 55 859 автомобілів і автоцистерн (+132)
  • 3 934 одиниці спеціальної техніки (+2)

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський днями заявив, що від початку 2025 року Росія втрачає на фронті у середньому 1 251 військовослужбовця щодоби.

На початку липня російське видання Meduza повідомило, що Федеральна служба державної статистики Росії (Росстат) припинила звітувати про кількість смертей у Росії. Американський Інститут дослідження війни, аналізуючи цю новину, припустив, що цей крок є частиною зусиль Кремля із приховання втрат Росії від війни в Україні.

Читайте також: Спільне виробництво зброї: з якими країнами співпрацює Україна

Раніше ISW оцінював, що Росстат приховує дані про населення, намагаючись приховати демографічні проблеми Росії, а виключення демографічних даних у звітах Росстату, ймовірно, також має на меті приховати високі показники втрат особового складу російських військових.

Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих.

Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.

Британська розвідка з посиланням на підрахунки Генштабу ЗСУ припустила, що Росія цього року, ймовірно, втратила приблизно 236 тисяч убитими і пораненими у війні проти України. Розвідка зауважує, середньодобовий показник у червні був найнижчим з квітня 2024 року.

Нічна атака Росії: в Києві виникли пожежі, КМВА повідомляє про загиблого

Росія атакувала регіони України дронами й ракетами вночі проти 21 липня. У Києві, за попередніми даними міського голови Віталія Кличка, фіксували загоряння в кількох районах, двоє людей постраждали.

«У Дарницькому районі медики госпіталізували одного постраждалого… У Шевченківському, де сталося загоряння на другому та третьому поверхах житлового будинку, наразі один постраждалий. Йому надали допомогу на місці», – заявив він.

Читайте також: Поліція: армія РФ атакувала дроном центр Сум, двоє поранених, серед них – дитина

Також атака спричинила пожежу в незаселеному котеджному комплексі в Оболонському районі, без постраждалих.

У Соломʼянському районі внаслідок атаки виникла пожежа на території складських приміщень, додає мер. Згодом він повідомив, що в Дарницькому районі горить ще одна нежитлова будівля.

Голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко повідомив про двох постраждалих і загиблого:

«На жаль, маємо інформацію про одного загиблого внаслідок атаки».

Інформацію про загиблого також підтверджує Державна служба з надзвичайних ситуацій. Відомство додає, що в Шевченківському районі внаслідок влучання уламків безпілотника загорівся балкон на першому поверсі житлової 10-поверхівки. Пожежу вже локалізували.

На станції метро «Лук’янівська» був пошкоджений вхід, повідомляв Кличко. Він заявляв, що пожежі на станції немає, там посилили режим провітрювання. Відео в соцмережах свідчили про задимлення станції.

«Станція метро «Лукʼянівська» зачинена на вхід та вихід, поїзди проїжджають повз без зупинки», – додав мер.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

На фронті відбулось 122 боєзіткнення, на Покровському напрямку відбито 34 російських штурмів – Генштаб

На фронті від початку доби 20 липня вже відбулось 122 бойових зіткнення, йдеться в оперативному зведенні Генерального штабу ЗСУ.

«На Північно–Слобожанському і Курському напрямках відбулося 18 боєзіткнень, з яких п’ять тривають. Ворог завдав дев’ять авіаційних ударів, скинув 12 керованих бомб, здійснив 229 артилерійських обстрілів. На Південно–Слобожанському напрямку ворог атакував чотири рази, у районах населених пунктів Вовчанськ, Красне Перше, Кутьківка та Стариця», – зазначили у командуванні.

У ЗСУ кажуть, що на Лиманському напрямку Сили оборони вже відбивали 17 штурмів сил РФ у районах населених пунктів Карпівка, Колодязі, Новий Мир, Рідкодуб, Шандриголове, Торське та в напрямку Серебрянки, три боєзіткнення тривають.

Водночас відомо, що на Торецькому напрямку відбулося вісім боєзіткнень – сили РФ намагались штурмувати позиції ЗСУ в районах Диліївки, Щербинівки, Русиного Яру, Торецька та в напрямку Катеринівки, дві атаки ще тривають.

«На Покровському напрямку від початку доби противник 36 разів атакував позиції у районах населених пунктів Полтавка, Удачне, Новоекономічне, Лисівка, Звірове, Новопавлівка, Горіхове, Олексіївка та в напрямку Покровська, Мирнограда. Захисники відбили 34 штурмів, ще два боєзіткнення триває. У неділю на цьому напрямку, за попередніми даними, знешкоджено 209 окупантів, з яких 130 – безповоротно», – повідомили у Генштабі.

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

Проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії у травні повідомляв, що Росія на Донбасі активізувала наступ одразу на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол й опорний пункт української оборони.

ОП: Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти п’яти блогерів і російських воєнкорів

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, якими ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про санкції. Відповідний документ від 20 липня опублікований на сайті голови держави.

Як повідомив уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк у коментарі Радіо Свобода, запроваджено санкції проти 5 осіб – трьох громадян України та двох громадян РФ – за участь в інформаційних кампаніях, спрямованих на підрив обороноздатності України, просування антиукраїнських наративів та легітимізацію збройної агресії Російської Федерації.

За його словами, йдеться про:

  • блогерів, які виправдовують державу-агресора та її дії, а також перешкоджають захисту України та її людей, чим створюють загрозу національним інтересам України
  • російських воєнкорів і адміністраторів пропагандистських телеграм-каналів, які поширюють меседжі про підтримку окупаційних військ, глорифікують учасників так званої «СВО» та виправдовують воєнні злочини РФ.

Він також закликав Міністерство закордонних справ України поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Президент Володимир Зеленський 27 червня увів у дію рішення РНБО про синхронізацію санкційного тиску України, Європейського Союзу й інших учасників «Групи семи» на Росію й пов’язані держави.

За його словами, це рішення спрямоване на «максимально жорсткі наслідки для Російської Федерації за розв’язану проти України злочинну та неспровоковану війну».

У Кремлі відреагували на пропозицію Зеленського про зустріч – «наші цілі не змінюються»

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що російський лідер Володимир Путін прагне «перевести українське врегулювання у мирне річище», але цілі Москви при цьому залишаються незмінними.

«Президент Путін неодноразово говорив про своє бажання якнайшвидше перевести українське врегулювання у мирне річище. Це тривалий процес, він вимагає зусиль, і він непростий… Нам головне досягти своїх цілей. Наші цілі зрозумілі, очевидні й вони не змінюються», – сказав Пєсков в інтерв’ю державному телеканалу «Россия-1» 20 липня.

Президент Росії Володимир Путін на початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року називав цілями Москви «денацифікацію» і «демілітаризацію» України. Тепер Путін і його підлеглі заявляють про необхідність усунення так званих «першопричин» війни. Серед них він називає розширення Північноатлантичного альянсу на схід і прагнення України в майбутньому приєднатися до НАТО.

Президент України Володимир Зеленський 19 липня у вечірньому відеозверненні закликав російську сторону до зустрічі на рівні лідерів, щоб забезпечити тривалий мир. Україна, за його словами, готова до такої зустрічі.

В окупованому Севастополі заборонили публікувати наслідки ударів по військових об’єктах

В окупованому Севастополі запровадили заборону на публікацію наслідків атак по позиціях та об’єктах російських військових. Також заборонено поширювати матеріали, які можуть розкрити розташування ППО та військової техніки армії РФ. Відповідний указ підписав російський очільник міста Михайло Развожаєв.

Документ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування – тобто 28 липня.

Також заборонено розголошувати відомості про наслідки застосування безпілотних, повітряних, підводних та надводних суден, транспортних засобів, ракет чи інших засобів ураження.

18 липня підконтрольний РФ очільник Криму Сергій Аксьонов видав аналогічний указ.

З 2022 року територію півострова регулярно атакують безпілотники і ракети, в більшості випадків російські військові або влада не підтверджують влучання по військових об’єктах, навіть якщо цю інформацію вдається верифікувати.

Унаслідок російських атак у шести областях є загиблі і поранені цивільні – влада

Унаслідок російських ударів у шести областях України є загиблі і поранені цивільні, повідомили представники місцевої влади.

На Донеччині загинули четверо жителів – у Костянтинівці, Слов’янську, Покровську і Райському, ще шестеро людей зазнали поранень, повідомив голова ОВА Вадим Філашкін.

«Всього за добу росіяни 36 разів обстріляли населені пункти Донеччини. З лінії фронту евакуйовано 288 людей, у тому числі вісім дітей», – написав очільник Донеччини.

На Сумщині 78-річна жителька загинула, коли російські військові чотирма ударними дронами атакували село у Свеській громаді, у Шостці до лікарів звернулися двоє людей.

На Харківщині внаслідок обстрілів постраждали шестеро людей.

«У місті Куп’янську постраждали чоловіки 45, 59 і 73 років; у селі Нечволодівка Кіндрашівської громади постраждав 42-річний чоловік; у місті Ізюм постраждали 50-річна і 76-річна жінки», – вказано в повідомленні.

На Запоріжжі постраждали троє цивільних у Василівському та Запорізькому районах, повідомив голова ОВА Іван Федоров.

У селищі Зимівник поблизу Херсона поранень зазнали двоє людей, вказав голова ОВА Олександр Прокудін.

«Унаслідок ворожої атаки 17-річна дівчинка дістала вибухову та черепно-мозкову травми, контузію, а також уламкове поранення гомілки. У 51-річного чоловіка – вибухова травма, термічний опік грудної клітки та отруєння продуктами горіння», – інформує очільник Херсонщини.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

У РФ під атакою дронів опинилася частина Москви

Дрони вночі 20 липня атакували Зеленоград – колишнє місто в Московській області, яке зараз адміністративно є частиною столиці РФ Москви. За повідомленням мера Москви Сергія Собяніна, російські сили ППО збили 16 безпілотників, які летіли на Москву.

За словами Собяніна, екстрені служби працюють «на місці падіння уламків» у Зеленограді. Мер Москви заявив, що «серйозних пошкоджень та постраждалих, за попередньою інформацією, немає».

Безпілотник влучив у житловий будинок у Зеленограді, повідомив місцевий телеграм-канал «ЧП Зеленоград». Пошкоджена квартира, також через падіння уламків БПЛА згоріли два автомобілі.

Зеленоград є одним із центрів російської мікроелектронної промисловості.

Росавіація повідомила, що московські аеропорти Шереметьєво, Внуково, Домодєдово та Жуковський тимчасово запроваджували обмеження на прийом та виліт літаків.

У міністерстві оборони РФ повідомили, що в ніч на 20 липня російські сили ППО збили і перехопили 93 українські безпілотники, у тому числі 19 дронів над територією московського регіону (з них 16 летіли на Москву).

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони, а також окуповані РФ території регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників.

Українська сторона наголошує, що проводить роботу з ослаблення тилових баз армії РФ, щоб знизити наступальний потенціал агресора.

Президент Азербайджану порадив Україні «не миритися з окупацією»

Президент Азербайджану Ільгам Алієв порадив Україні «не миритися» з російською окупацією її територій з боку Росії – про це він сказав на медіафорумі в місті Шуша, відповідаючи на питання українського журналіста Дмитра Гордона.

Алієв провів паралелі між ситуацією Азербайджану, частину території якого – Нагірний Карабах і прилеглі райони – Баку не контролював близько 30 років. Зрештою Азербайджан збройним шляхом в 2023 році встановив контроль над Карабахом, який залишило практично все його вірменське населення.

«За роки переговорного процесу – а я брав участь у ньому з кінця 2003 року – за 17 років, було дуже багато пропозицій, дуже багато зустрічей. Було дуже багато меседжів про те, що треба змиритися з реаліями. І потім ми вирішили, що ми створимо нові реалії, і ви будете миритися з ними», – заявив президент Азербайджану.

Відтак Алієв порадив «ніколи не погоджуватися на окупацію».

Азербайджан офіційно виступає на підтримку територіальної цілісності України.

Раніше в Баку висловлювали невдоволення висловлюваннями міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, який, говорячи про можливе мирне врегулювання в Україні, також проводив паралелі між окупованими Росією українськими територіями і Карабахом. Баку обурився тим, що назвав Карабах спірним регіоном.

Крім того, виступаючи в Шуші, Алієв заявив, що Азербайджан готує документи для подачі в міжнародні судові інстанції у зв’язку з катастрофою літака авіакомпанії AZAL у грудні минулого року.

Зеленський повідомив про роботу над черговим обміном полоненими

Обговорення обмінів із російською стороною тривають, заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 19 липня.

«Продовжуємо виконувати домовленості минулої зустрічі в Стамбулі. Зараз команда працює ще над одним обміном», – заявив він.

За словами президента, секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров доповів йому, що запропонував російській стороні наступну зустріч на наступному тижні:

«Переговорну динаміку треба збільшувати. Треба робити все, щоб досягти припинення вогню. І російській стороні треба перестати ховатися від рішень. Обмін полонених. Повернення дітей. Припинення вбивств».

Також голова держави закликав російську сторону до зустрічі на рівні лідерів, щоб забезпечити тривалий мир. Україна, за його словами, готова до такої зустрічі.

Україна й Росія провели черговий обмін військовополоненими 4 липня.

2 червня делегації України і РФ домовилися у Стамбулі про нові обміни полоненими. Як повідомив міністр оборони Рустем Умєров, є домовленість зосередитися на конкретних категоріях, а не на цифрах: про обмін «всіх на всіх» важкопоранених і тяжкохворих військовополонених, друга категорія –це молоді солдати, яким від 18 до 25 років. Також була домовленість про повернення 6000 тіл загиблих солдатів.

Шмигаль обговорив із Федоровим масштабування рішень для протидії «Шахедам»

Новопризначений міністр оборони Денис Шмигаль провів зустріч із міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, повідомили сторони 19 липня.

За словами Шмигаля, розмова концентрувалася на масштабуванні технологій, які вже довели свою ефективність на полі бою, в тому числі дронів-перехоплювачів:

«Ця технологія зробила неймовірний прорив, і кількість успішних збиттів «шахедів» щомісяця стрімко зростає. Важливо знаходити та швидко масштабувати антишахедні рішення. Це завдання, яке поставив Президент».

Також, додає голова Міноборони, учасники зустрічі говорили про виробництво зброї та запуск нових рішень, які можуть змінити ситуацію на фронті.

«Працюємо над дерегуляцією у сфері передачі та списання дронів, аби військові отримували необхідне без зайвої бюрократії», – зазначив Шмигаль.

Федоров також повідомив про першу зустріч зі Шмигалем після його призначення на цю посаду: «обговорили нову стратегію розвитку оборонних інновацій». Він зазначив, що урядовці обговорили, поміж іншого, розвиток системи «Армія дронів.Бонус» та ухвалення рішень щодо оборони на основі «якісних даних».

Напередодні президент України Володимир Зеленський доручив новопризначеному міністру оборони Денису Шмигалю «терміново» укласти всі контракти щодо дронів, потрібних Силам оборони України.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG