Білгород-Дністровський – місто, яке стоїть на пластах історії: від античної Тіри до середньовічного Акермана, від часів Київської Русі до Литовського князівства.
Засноване у VI столітті до нашої ери як грецьке поселення, воно зберегло безперервність життя впродовж понад двох з половиною тисячоліть. Але багато сторінок його минулого досі залишаються в тіні – зокрема доба Великого Князівства Литовського, коли Аккерман став форпостом на межі степу й цивілізації.
- Як співіснували в Акермані римська спадщина і слов’янська присутність?
- Чи зберегло місто свою ідентичність під османською владою?
- Що розповідає археологія про те, як Україна вкорінена в історію Білгорода-Дністровського?
Усе це – в програмі «Деокупована історія», обговорює ведучий Олексій Мустафін та докторка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту археології НАН України, доцент Кафедри археології Національного університету Києво-Могилянська академія Світлана Біляєва.
«Деокупована історія» – програма проєкту «Новини Приазов’я», у якій ведучий Олексій Мустафін разом із місцевими істориками та краєзнавцями спростовує російські міфи про минуле півдня України, розкриваючи справжню історію населених пунктів регіону.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ізмаїл до Суворова: що приховує дунайське місто? ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Таємниці зниклої готської держави. Мангуп в історії України ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як радянська влада нищила німецькі поселення на півдні. Історія Високопілля